BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Vilniui reikia naujo ir jauno žmogaus!

Koks yra šių dienų politikas? Kas valdo mūsų miestus?

Neretas šių dienų politikas - tai vyresnio amžiaus žmogus, buvęs ar esamas verslininkas arba žinomas miesto veikėjas. Išsilavinimas nevisada būna tinkamas užsiimti politika ar valdyti miestą. Neretai būna susikompromitavęs ar turintis prieštaringai vertinamų ryšių. Greta viso šito, jis būna įsitikinęs, kad yra geriausias ir tikrai padarys miestą jaukų, gražų ir turtingą. O ką daryti, jei žmogus neatitinka šių kriterijų? Kaip jam pasiekti ir įgyti teisę prisidėti prie miesto ar šalies valdymo? Kaip pakeisti šiuos politikus, kurie jau nieko naujo nebegali padaryti, kad miestas būtų gražus, saugūs ir tvarkingas?

Gali daugelis ir nesutikti, tačiau esu tikra, kad jaunas ir naujas žmogus politikoje galėtų duoti daug daugiau gero, nei šioje srityje esantis jau ilgą laiką. Naujas žmogus viską mato iš šono, labiau žino kokios problemos yra mieste, nes jis yra eilinis miesto gyventojas, nesusitepęs ir niekaip nesusijęs įtartinais ryšiais su verslo grupėmis. Tas naujas žmogus turi būti jaunas žmogus, jo entuziazmui, energijai ir ryžtui, manau neprilygs niekas iš politikoje jau seniau dirbančių. O kur dar tinkamas išsilavinimas, platus akiratis ir noras keisti? Esu tikra, kad būtent noras keisti gali reikšti sėkmę, kuri atneš saugumą, ekonominę gerovę, o miestas bus gražus ir tvarkingas.

Nebedaug liko, ir bus aišku ar tokie žmonės yra laukiami ir vertinami.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (7)

 1. Kokiai partijai priklausai? :)

 2. Aleksandra, daug tiesos parašyta, ir apie tai, kad “nebedaug liko, ir bus aišku”, ir apie saugumą, ir apie tai, kaip jaunam žmogui nelengva įsisukti į politikos verpetus. Bet ar gi tai padidina pasitikėjimą valdžia apskritai? Ar yra aiškūs ir suvokiami motyvai bei ryškios vizijos, kodėl jaunam žmogui verta ryžtis išbandyti savo jėgas politikoje?
  Ką žmonės pasakys???

 3. Žalios mėtos, Liberalu sajudziui.

 4. Manau, cia turi buti to jauno zmogaus apsisprendimas ar jis nori i politika ar ne. Ir tada jis jau veikia ir dirba link savo tikslo ir tam, kad pakeistu miesto ar salies vaizda. O zmoniu nuomone neturi trukdyti siekti savo tikslu.

 5. Tas tai taip, bet pas mus dar nedrąsu reikštis, nes išsišokėliu gali palaikyti ir užjuokti, pirštais badydami…
  Jaunimui nėra šansų prasimušti, tad kaip pasirinkti tinkamiausią kandidatą?

 6. As manau, kad yra sansu. Reikia dirbti, siekti ir viska galima padaryti. Noro reikia:)

 7. kad miestas visur butų gražus, saugus ir tvarkingas, reikia decentralizuoti miesto savivaldą. Pvz. Kopenhaga, Helsinkis, Liubliana…
  …idėjoms įgyvendinti pirmiausia reikia realių savivaldos suvokimo permainų:

  REALI savivalda – tai pačių gyventojų susibūrimas bendriems tikslams pasiekti neapsiribojant balsavimu rinkimuose. Miesto valdžios pareiga – sukurti struktūrą ir skatinti įvairiausias žmonių organizavimosi ir pilietinio aktyvumo apraiškas.

  REALI savivalda gali remtis tik skaidria miesto administracine valdžia ir ūkio sistema. Reikalingas veiksmingas kovos su korupcija planas, o komunalinių paslaugų bendrovės turi atsiskaityti už visus renkamus mokesčius! Miesto problemų sprendimą turi inicijuoti ne arčiausiai mero stovinčios bendrovės, o arčiausiai žmonių esanti valdžia – seniūnai ir bendruomenės. Šiuo metu seniūnas negali spręsti net gatvės apšvietimo klausimų ir daugiausia dirba kaip skundų ir pareiškimų persiuntėjas aukščiausioms instancijoms.

  REALI savivalda – tai ne draudimai ir apribojimai. Jie trukdo normaliai vystytis verslui, neskatina drausmės, bendruomenoškumo ir t.t. Jie tik sudaro sąlygas protekcionizmui ir kyšininkavimui. Reikia ugdyti sąmoningumą, skatinti geros praktikos standartus įvairiose srityse (darbo santykiai, sveikatos apsauga, verslo plėtra, statybos). Žmonių ir visuomenės gerovė tiesiogiai priklauso nuo verslo sėkmės (reikia lanksčios mokesčių sistemos, paramos pradedantiems verslininkams, investicijų įvairovės, realių bendruomenių įgaliojimų teritorijų planavimo procese, kultūros industrijų plėtros).
  http://tuskulenubendruomene.blog.com

Rašyti komentarą