BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Vilniaus miesto gatvės – miesto veidas?

Daugelis sutiks, kad labai svarbi miesto įvaizdžio dalis yra jo gatvės. Jeigu jos lygios, tvarkingos ir švarios, tada visas miestas atrodo gražus ir vakarietiškas. Kai keliauju po kitas šalis ar miestus, nuolat atkreipiu dėmesį į miesto gatves. Pavyzdžiui, pastebėjau, kad Varšuvoje gatvės duobėtos, o Rygoje kur kas tvarkingesnės. Čikagoje gatvės plačios ir tvarkingos, tačiau tiek toli neverta žvelgti. Geriau pažiūrėti kokiomis gatvėmis važinėja vilniečiai.

Delfi.lt skaičiau straipsnį apie tai, kaip miestietis skundžiasi gatvėmis, kurios tampa žvyrkeliais ir kuriomis nesinori važiuoti. Deja, ši problema tikrai egzistuoja. Šnipiškės - pats miesto centras, bet ten įvažiavęs pasijauti kaip XIX amžiuje. Dar galime paminėti Markučius - jų gyventojai irgi skundžiasi duobėtomis gatvėmis. Iš tiesų Vilniuje rastume kelias dešimtis gatvių, kurios yra tragiškos būklės. Galima teisintis, kad jos toliau nuo miesto, kad jomis mažai važinėjama; galima bandyti rasti begalę motyvų, kodėl duobės ten nėra taip jau blogai. Tačiau yra viena gatvė - pačioje Vilniaus širdyje, kuri yra tokia duobėta, netvarkinga, kad tokios jos būklės neįmanoma pateisinti - tai Šventaragio gatvė. Kiek kasdieną ten pravažiuoja automobilių? Daug, ir svarbiausia - ne tik Vilniaus gyventojų, bet ir miesto svečių.

Miesto širdis, Senamiestis, negali toks būti. Jis turi būti gražus, tvarkingas, patrauklus visiems. Aš manau, kad lygios gatvės, švarūs šaligatviai, būtini šalies sostinėje. Esu tikra, kad galima pasiekti, jog verslas prisidėtų prie miesto infrastruktūros gerinimo, reikia tik ieškoti būdų, kaip tai pasiekti.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą