BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Mano oranžiniai balionai padovanojo šypsenas sunkiems ligoniukams

Gruodžio 22 d., prieš pat Šv.Kalėdas, akcija „Ugdome jaunąjį vilnietį” apsilankė Respublikinėje vaikų tuberkuliozės ligoninėje. Ligoninės administracijos prašymu, akcijos iniciatorė Karolina Aleksandra Lukaševičiūtė ir savanoriai atvežė dovanų sunkiai sergantiems vaikams. Dalis šių vaikų Kalėdas sutiks ligoninėje.

Skyriuje besigydantys vaikučiai galės skaityti naujas knygutes lietuvių ir anglų kalbomis, žaisti su įvairiais žaisliukais bei dėlionėmis, žiūrėti animacinius filmukus per DVD grotuvą. Daugiausia džiaugsmo dovanėlės suteikė patiems mažiausiems - ikimokyklinukams. Mūsų išdalinti oranžiniai balionai buvo bene geresnė dovana ir už žaisliukus. Ligoninės koridoriai iš karto prisipildė džiaugsmingo vaikų krykštavimo, kuris retokai skamba laukiant grįžimo į namus dienos.

Pasak gydytojų, ne visi šie vaikai važiuos į namus Kalėdoms. Štai viena didžiaakė mergaičiukė auga su labai sergančia močiute, kuri jos nepaims šventėms, o kita yra visiška našlaitė. Dar viena mergaitė buvo lipte prilipusi prie skyriaus gydytojos su prašymu kuo greičiau paskambinti jos artimiesiems, kad jie atvažiuotų.

Šioje ligoninėje vaikai „gyvena” labai ilgai, lanko mokyklą pačioje ligoninėje ir jiems mūsų nuvežti žaisliukai tikrai praskaidrins ilgų dienų virtinę. Ši diena buvo pilna gerumo ir vaikiško džiaugsmo.

Akcija „Ugdome jaunąjį vilnietį” siekiama suteikti ugdymo priemonių nepasiturinčios šeimoms arba vaikams, kurie auga tik su vienu iš tėvų. Tuo pačiu, geresnes finansines sąlygas turintys miesto gyventojai skatinami dalintis ugdymo priemonėmis, tokiomis kaip knygos, pieštukai, ugdymo žaidimai ir pan., su mažaisiais vilniečiais. Akcijos iniciatorė K.A. Lukaševičiūtė ir Liberalų sąjūdžio savanoriai sako, kad ugdymo priemones planuojama suteikti mažiausiai 100 Vilniaus mieste gyvenančių vaikų.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą