BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Laisvas ir stilingas Vilnius – tai miestas, kuris jaukus vilniečiui

Kiekvienas miestas turi savo dvasią. Tikriausiai todėl ir formuojasi tam tikri stereotipai apie miestus. Vienas jaukus, kitas gražus, trečias - pavojingas ir nemielas. Kita vertus, manau, kad kiekvienas miestas turi savo gyventojų ratą, kuriems jis bus mieliausias ir geriausias. 

Aš myliu Vilnių, ir jis man pats puikiausias miestas. Kai grįžtu iš kitų šalių miestų - nesvarbu, ar tai būtų Stokholmas, ar Čikaga - man visada galvoje iškyla tos pačios mintys: „mano miestas pats gražiausias, man čia taip gera ir aš noriu čia gyventi”.  Kodėl mes, didžioji dauguma vilniečių, taip mylim savo miestą?  Ką reikia padaryti, kad jis ir toliau liktų toks mylimas?

 Vilnius turi unikalų veidą, kuris pritraukia turistus iš daugelio šalių. Pastaraisiais metais buvo galima matyti, kaip greta tradicinės architektūros pastatų iškyla tie, kurie panaikina tą harmoniją ir grožį. Nežinia, kodėl taip atsitinka, bet akivaizdu, kad Savivaldybės miesto plėtros skyrius turėtų dirbti atsakingiau.

Kad Vilniuje būtų gražu ir gera, neužtenka saugoti to, ką turim gražiausia, reikia pasirūpinti ir tuo, kas nebepuošia miesto. Apleisti pastatai turi negadinti miesto vaizdo ir nekelti grėsmės. Buvęs Niujorko meras R. Giuliano sumažino nusikalstamumą mieste užkaldamas visų apleistų pastatų langus; manau, kad tą patį padaryti Vilniuje tikrai nėra sudėtinga, o efektyvumas būtų neabejotinai pastebimas. O ką jau kalbėti apie apleistas statybos aikšteles, kur laisvai gali ateiti vaikai…

Kaip matome, nereikia daug pastangų, kad mūsų mylimas Vilnius būtų gražus, saugus ir stilingas. Daugelis užsibrėžia grandiozinius planus ir tikslus, nepamatydami, kad nedideli dalykai gali tiek daug duoti. Reikia naujo požiūrio…

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

Rašyti komentarą