BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Karščiai Lietuvoje arba apie vandens telkinius Vilniuje

Į Lietuvą staiga plūstelėję karščiai priminė Vilniui įsisenėjusią prieigų prie viešųjų vandens telkinių problemą. Atsigaivinti norintys Vilniaus gyventojai turi per mažą pasirinkimą, o ir ryžęsi bandyti laimę populiariausiuose paplūdimiuose neretai susiduria su sąlygomis, kuriomis bent kiek atgaivinti nuo karščio nualintą kūną yra nepaprastai sudėtinga.

Pagrindinė Vilniaus viešųjų vandens telkinių problema yra mažas jų skaičius. Įveikti karščio miestelėnai plūsta  gaivintis į kelis Vilniaus ribose įrengtus paplūdimius. Tačiau jie čia susiduria su begalę problemų - perpildyti paplūdimiai, gelbėtojų trūkumas, krūvomis susikaupusios šiukšlės, vargu ar prisideda prie geresnio Vilniaus gyventojų poilsio. Akivaizdu, kad Lietuvos sostinei nuolat besiplečiant, šią įsisenėjusią problemą privalu spręsti iš esmės.

Žinoma, naivu tikėtis, kad Vilniuje atsirastų daugiau vandens telkinių, tačiau, galima padidinti viešų prieigų prie jų skaičių. Toks sprendimas kainuotų nebrangiai - tiesiog reikėtų paruošti daugiau tinkamų priėjimų prie šių Vilniuje esančių vandens telkinių. Legendiniai Valakampių, Žaliųjų Ežerų ir Salotės ežerų paplūdimiai iš esmės nebuvo tvarkyti labai seniai ir dar mena sovietinius laikus. Ką jau kalbėti apie vilniečių taip pamėgtus Baldžio (Šilo) ir Tapelių ežerus…

Antra problema - tvarka prie vandens telkinių. Dalis poilsiautojų, niekaip neįsisavinančių, kad paplūdimiai yra bendra poilsio zona, kuri reikalinga kiekvienam, juos teršia, o šių telkinių priežiūra turintys rūpintis žmonės, tiesiog nepajėgia viso to sutvarkyti. Su netvarka ir šiukšlėmis poilsiautojai turėtų kovoti ir saugoti gamtą, kurioje patys leidžią laiką. Vilniečiai ir miesto svečiai nusipelno pailsėti sutvarkytuose ir prižiūrėtuose paplūdimiuose.

 Dar viena didelė Vilniaus paplūdimių problema - jų saugumas. Paplūdimius užplūdus nepaprastai dideliam lankytojų skaičiui, smarkiai padidėja ir rizika. Atvykę poilsiauti vilniečiai, neretai praranda atsargumo ir atsakomybės jausmą, taip rizikuodami savo ir kitų poilsiautojų sveikata. Neatsakingas alkoholio vartojimas, dažnai išprovokuoja įvairius viešosios tvarkos pažeidimus, o patys alkoholiu besisvaiginantys žmonės, praradę savisaugos jausmą ir elgdamiesi neatsakingai rizikuoja savo gyvybėmis. Todėl būtina Vilniaus paplūdimiuose sustiprinti gelbėtojų ir policijos pajėgas, tokiu būdu užkertant kelią viešosios tvarkos pažeidimams ir apsaugant poilsiaujančius žmones.  

Taip pat vertėtų pamąstyti ir apie poilsio zonų atskyrimą. Dažnai su vaikais atvykusi ir ramiai prie vandens norinti pabūti šeima turi taikytis su jaunatvišką polėkį ir atrakcijas mėgstančiu jaunimu. Galbūt jau atėjo metas atskirti ir sukurti vietas prie vandens telkinių, kuriuose poilsį, ramybę ir jaukumą rastų vilniečių šeimos?

Žinoma, Vilniaus miesto valdžia nuolatos teisinasi lėšų stygiumi, tačiau daugelį čia suminėtų problemų galima išspręsti pakankamai pigiai ir greitai. Tereikia noro, kurio, žvelgiant į miesto valdžios veiksmus, regis, šiandien smarkiai trūksta..

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą