BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kaip mums dirba savivaldybė?

Vasara. Penktadienis. Šią dieną visi turėtų būti linksmi, atsipalaidavę ir jau nusiteikę savaitgaliui. Tačiau man penktadienis buvo kupinas darbų. Daug darbų laukė tiek Seime, tiek ir susijusių su mano organizuojama akcija „Ugdome jaunąjį vilnietį”.

 Todėl nespėjau į Vilniaus Savivaldybę per pietų pertrauką ar iš ankstyvo ryto. Ten turėjau nunešti prašymą leisti daryti šventę. Kadangi buvo svarbu spėti būtent penktadienį, labai skubėdama į Savivaldybę įlėkiau 15.35. Pribėgusi prie darbuotojos paklausiau, ar jai reikia įduoti prašymus dėl leidimo renginiui. Ir spėkite ką ji man atsakė?

Atsakymas buvo toks: „Darbo laikas jau baigėsi.”. Kiek sutrikusi paklausiau ar penktadieniais jų darbo laikas ne iki 15.45 val. Ji man atsakė: „Taip.” Šis atsakymas kalbėjo pats už save.

Manau, čia problema ne ta, kad darbuotoja pasitaikė pakankamai įžūli, ir ne ta, kad motyvacijos nėra, o ta, kad niekas nėra jai paaiškinęs, jog Savivaldybė turi dirbti žmogui. Dabartinė miesto valdžia nesistengia, kad darbuotojai suprastų, jog jų darbas yra skirtas žmogui, paprastam vilniečiui. Manau, problema ta, kad niekas nesistengia taisyti susidariusios padėties. Viskas prasideda nuo smulkmenų - nuo tokių, su kokiomis man teko susidurti. Problemos sprendimas nėra sunkus ir sudėtingas. Tiesiog reikia labiau motyvuoti dirbančiuosius, paaiškinti, kaip reikia elgtis su gyventojais, ir jau iš karto vienu balu Savivaldybės įvaizdis pakils. Nereikia čia studijų, užsienio specialistų ar kitokios „prabangios” pagalbos. Pirmiausiai reikia pradėti valdžiai nuo savęs - rodant tinkamą pavyzdį.

Aš esu už savivaldybę, kuri dirba žmogui. Už Savivaldybę, kurios paslaugos orientuotos į žmogų. Už skaidrią Savivaldybę, kurioje pirmiausiai yra vadovaujamasi etikos normomis. Už biurokratų skaičiaus mažinimą, tačiau greitą ir efektyvų aptarnavimą. Vilniečiui būtų patogu ir efektyvu, kad turėtų konsultantą, kuris patars ką daryti konkrečioje situacijoje. Manau, svarbiausia, kad Vilniaus Savivaldybė priimtų sprendimus, kurie geriausi žmogui.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą