BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kaip aš pristatyčiau Vilnių užsienio šalies turistui?

Skaičiau straipsnį www.diena.lt apie tai, kad turistai atrandą Vilnių ir vis dažniau jie atvykstą būtent į mūsų šalies sostinę. Per 2010 m. keturiuose Vilniaus turizmo informacijos centruose apsilankė 85064 lankytojai. Palyginti su 2009 metais skaičius išaugo 12, 5 proc. Sakyčiau - puikūs rezultatai. Jei taip lankomumas didės kasment, galėsim didžiuotis, kad į Vilnių atvyksta daug turistų iš svečių šalių. Kaip jų pritraukti kuo daugiau?

Žinoma, pirmiausiai reikia išspręsti susisiekimo problemą. Visų pirma, oru. Jei mes būsim sunkiai pasiekiami, nė vienas turistas nenorės vargintis ir per keletą šalių keliauti į Vilnių. Dar vienas dalykas padidintų turistų skaičių -  tinkamas šalies pristatymas kitoms pasaulio šalims. Kaip aš pristatinėčiau Vilnių?

Pirmiausiai pabrėžčiau, kad tai yra unikalus miestas, turintis, lyginant su kitomis Europos šalių sostinėmis, bene gražiausią senamiestį. Dar pasakyčiau, kad pas mus kainos prieinamos turistams iš visų šalių, maistas skanus, o aptarnavimas geras. Dar pasakyčiau, kad Vilnius yra ateities miestas, kad jis keičiasi, auga ir plečiasi kiekvienas metais. Jame galima rasti naujų pramogų, kavinių ir kitų įdomių vietų. Sakyčiau turistams, kad Vilnius jaukus ir mielas miestas.

Norint pakelti Vilniuje veikiantį smulkųjį verslą, manau, reikia pradėti skatinti atvykstamąjį turizmą. Puikiai jį pristačius kitose šalyse, kasmet lankomumas augs ne po 12 proc, o po 24 proc.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (5)

 1. politikos mokslų studentė:

  Visus šitus dalykus visuomenė ir taip žino. Kiekvienas pilietis (o ypač vilnietis, jeigu kalbame apie sostinę), paklaustas, kas blogai, įvardins problemas nė ne mirktelėjęs. Faktas, kad Vilniaus oro uostas neprilygsta europiniams, iš tikrųjų net Karmėlavos oro uostas turi daugiau krypčių ir didesnį keleivių srautą (ačiū pigių skrydžių kompanijai Ryanair). Taigi tada kyla klausimas, kodėl kandidatai į rinkimus tik konstatuoja faktus ir apibūdina situaciją (kuri, beje, ir taip visiems aiški), tačiau nepateikia, kaip taisyti padėtį? Ar manote, jog užtenka vien pakalbėti, kad Lietuvos sostinė yra graži, o maistas skanus ir miestas taps konkurencingu? Kur, Jūsų kaip kandidatės į rinkimus, vizija ir kelias link jos? Ką ruošiatės daryti, jog Vilnius iš tiesų taptų patrauklus Europai? Neprašau utopinių pažadų, jų Lietuvoje ir taip pakanka, tačiau pradėkime nuo idėjų.

 2. Ačiū už komentarą ir tikrai vertingas pastabas.
  Manau tą ką aš pasakiau žino vilniečiai, bet gal ne visi užsiniečiai.:)
  Viena iš mano idėjų kas liečia savivaldą yra tai, kad turi būti skiriamas dėmesys architektūrinei tradicijai. Vilnius turi išsaugoti savo unikalią išorę, todėl Savivaldybės miesto plėtros skyrius turės dirbti ypač atsakingai.
  Daugiau mano idėjų ir tikslų štai čia:
  http://karolinaaleksandra.lt/lt/Mano-tikslai

 3. politikos mokslų studentė:

  Ačiū už nuorodą į Jūsų tikslus. Gana aiškiai įvardinta, kaip turėtų atrodyti Vilnius. Pritariu, Jūsų skiriamam dėmesiui švarai, tvarkai, ramybei Lietuvos sostinėje. Tačiau klausimas (kurį, beje, ir Jūs pati įvardinote), kaip populiarinti Vilnių užsieniečiams, lieka neatsakytas. Atsakote,,jog Jūsų išsakytų idėjų užsieniečiai nežinoo, taigi kaip žadat juos su jomis supažindinti? Be to ir Jūsų straipsnio pavadinimas „Kaip aš pristatyčiau Vilnių užsienio šalies turistui?“ byloja, jog turėtų būti pateikti pasiūlymai ne tik kokį Vilnių pristatysite, bet ir kaip tai padarysite. Deja, atsakymo į tiesioginį straipsnio pavadinime iškeltą klausimą nerandu. Tad dar kartą, kokiais keliais, priemonėmis, projektas, būdais ar dar kaip kitaip bevadintume žadate Vilnių pristatyti užsienio turistams? Neužtenka turėti gražią sostinę, reikia apie ją ir informuoti.

 4. Kaip ir matete mano tikslai nėra atvykstamasis turizmas ir aš neruošiu projektų šioje srityje. Aš labiau orientuojos į saugumą, kas manau yra svarbu. Jei bus pristatymas aš galėsiu užpildyti dalį apie saugumą. Kiekvienas turim aktualias sritis. Visų galų meistru nebusi.

 5. politikos mokslų studentė:

  Supratau. Tik tada iškyla kita problema, kodėl kandidatai į rinkimus rašo apie tai, kas nėra jų srityje? Straipsnio pavadinimas yra “Kaip aš pristatyčiau Vilnių užsienio šalies turistui?”, tačiau apie tai straipsnyje nekalbama. Rašoma tik koks Vilnius turėtų būti arba kokį Vilnių reikėtų pristatyti, bet čia, deja, visai kas kita. Dingsta visas įdomumas. Na, o jeigu dar tiksliau, tai galima padaryti labai paprastą analogiją - parodykit vaikui saldainį ir po to jį paslėpkit. Čia tas pats - parašytas intriguojantis straipsnio pavadinimas, tačiau ta tema niekas toliau nekalbama. Pabandžiau išklausti bent menkiausių minčių, kurios sietūsi su straipsnio pavadinimu, tačiau atsakymo taip ir nesulaukiau.

Rašyti komentarą